Millî Eğitim Bakanlığından ‘Sıfır Atık Yarışması’ Duyurusu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığından “Sıfır Atık Yarışması” Duyurusu

Millî Eğitim Bakanlığı, okullarda çevre bilincini artırmak ve atık yönetimine dikkat çekmek amacıyla öğrencilere yönelik “Sıfır Atık Yarışması” düzenliyor. Bu yarışma kapsamında öğrencilerin yenilikçi çözümler geliştirmesi ve atık üretimini azaltması hedefleniyor.

Yarışmada, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri olmak üzere dört farklı kategoride yarışmalar düzenlenecek. “Atıktan Sanata İleri Dönüşüm”, “Sıfır Atık Projeleri” ve “İyi Uygulama Yapan Okul” olmak üzere üç farklı kategoride yarışma yapılacak.

Yarışma sonucunda birinci olan okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bisiklet ve çevre dostu öğrenci seti, ikinci olanlara tablet, üçüncü olanlara akıllı saat hediye edilecek. Lise öğrencileri için ise birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye elektrikli bisiklet ve üçüncüye tablet ödülü verilecek. “İyi Uygulama Yapan Okul” kategorisinde birincilik ödülü olarak “çevre beratı” takdim edilecek.

Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 26 Şubat olarak belirlenmiştir. Ödüllerin sahiplerine verilmesi ise 30 Mart tarihinde gerçekleştirilecektir.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Millî Eğitim Bakanlığından ‘Sıfır Atık Yarışması’ Duyurusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir