Millî Eğitim Bakanlığının Kararı ve Şehitler İçin Saygı Duruşu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığının Kararı

Millî Eğitim Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda, Pençe Kilit Harekât bölgesinde şehit olan askerleri anmak amacıyla ülke genelindeki tüm okullarda bayrak töreni öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Bayrak Töreni ve Saygı Duruşu

Altındağ Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesinde düzenlenen bayrak törenine katılarak öğrenci ve öğretmenlerle birlikte şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, törenin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

Bakan Tekin’in Açıklamaları

12 Ocak günü Türkiye’de emperyalist güçlerin taşeronu olan hain terör örgütü tarafından dokuz askerin şehit edildiğini belirten Tekin, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin bu ülke için fedakârlık yapmış, çaba sarf etmiş bütün atalarımızın, büyüklerimizin mekânları cennet olsun.” ifadesini kullandı.

Bakan Tekin’in Vurguları

Milli Eğitim Bakanlığı olarak en temel görevlerinden birinin ülkenin birliğini, beraberliğini, çocukların vatanlarına, milletlerine olan sevgisini, saygısını gelecek kuşaklara taşımak olduğunu vurgulayan Tekin, “Bugün sabah Türkiye genelinde bütün okullarımızda çocuklarımızın bu duygularını taze tutacak, vatan sevgisini aşılayacak bir farkındalık oluşturmaya çalıştık.” dedi.

Bakan Tekin’in Mesajı

Bakan Tekin'in Mesajı

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet; yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine, güvenlik güçlerimize başsağlığı diliyorum. Allah bizlere böyle felaketler, böyle acılar bir daha yaşatmasın. Bu ülke yediden yetmişe bütün gençleriyle, vatandaşlarıyla bir bütün olarak vatan toprağını savunacaktır, her türlü fedakârlığı da yapacaktır. Bunu da herkes böylece bilsin.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Millî Eğitim Bakanlığının Kararı ve Şehitler İçin Saygı Duruşu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir