Öğrenciler AR-GE Projesi ile Kodlama Eğitim Seti Tasarlıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ordu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı öğrencileri, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı desteğiyle mikrodenetleyici yerli dene-yap kart kullanarak kodlama eğitim seti geliştiriyor. Proje kapsamında “KOD-AT” adıyla tescillenen eğitim seti, okula gelir sağlıyor.

Yerli ve Milli Ürünlere Destek

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alan Şefi Hasan Boruza, projede yerli ve milli ürünleri desteklemenin önemine vurgu yaparak, eğitim setinin Türkiye’de benzeri olmayan bir ürün olduğunu belirtiyor. Set, ilkokuldan üniversiteye kadar geniş bir kullanım yelpazesine sahip olup, çeşitli kodlama uygulamaları yapılmasını sağlıyor.

Öğrencilerin Mutluluğu ve Gelişimi

Proje ekibine gönüllü olarak katılan 12. sınıf öğrencisi Nazım Kerim Çelik, projenin hayata geçirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getiriyor. Çelik, eğitim setinin birçok okula ve kuruma satılması sonucunda öğrencilerin gelir elde ettiğini ve kendi gelişimleri için büyük fırsatlar sunduğunu belirtiyor.

Gelir Paylaşımı ve Satış Kanalları

Okulun döner sermaye işletmesi üzerinden yapılan kodlama seti satışları, öğrencilere gelir sağlarken, aynı zamanda bilim sanat merkezleri ve diğer kurumlara da sunuluyor. Öğrenciler, setin satışından elde edilen gelirden belirli oranlarda pay alarak projeye katkıda bulunuyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğrenciler AR-GE Projesi ile Kodlama Eğitim Seti Tasarlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir