Öğretmen Darp Edilerek Taciz Edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir iddiaya göre, Genç ODTÜLÜLER kurumunda çalışan bir öğretmen, parasını almak için gittiği kurumda darp edildi ve tacize uğradı. Olayda öğretmen Melih Can, suratına kaynar su döküldüğünü ve iki kişi tarafından tekme tokat dövüldüğünü belirtti.

Sendika Meslektaşına Sahip Çıkıyor

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, meslektaşlarının maruz kaldığı şiddete sert tepki gösterdi. Sendika tarafından yapılan açıklamada, “Hiçbir meslektaşımız güvencesiz hissetmesin diye bugün bu dayanışmayı kurduk. Birbirimize sahip çıkıyoruz. Bu kurum hakkında gerekli işlemleri yapması için de Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’i göreve çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynar Suyu Suratıma Attı

Kaynar Suyu Suratıma Attı

Şiddete maruz kalan öğretmen Melih Can, yaşadığı olayı şu şekilde anlattı: “Geç yatan maaşlar ve sigorta haklarımı istemeye gittiğimde patronumla tartıştım. Patron bana saldırmaya kalkışınca müdahale ettim. Ardından muhasebeci kaynar suyu suratıma döktü ve beni tekmelemeye başladılar. Ambulansla hastaneye kaldırıldım ve darp raporu aldım. Sendikamızın avukatıyla beraber hareket ederek hakkımı arıyorum.”

Öğretmenlerin maruz kaldığı şiddet olaylarına karşı dayanışma içinde olduklarını belirten öğretmen Melih Can, sendikalarına teşekkür ederek, meslektaşlarının haklarını savunmaya devam edeceklerini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretmen Darp Edilerek Taciz Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir