Öğretmen Sendikaları CHP Milletvekiline Tepki Gösterdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmenleri küçük düşürücü ifadelerde bulunan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’e öğretmen sendikaları tepki gösterdi.

Sendika Tepkisinde Bulundu

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş), tarafından yapılan açıklamada, “AKP’nin eğitimi ve emekçiyi değersizleştirmeye çalışan politika ve söylemlerine karşı yıllardır mücadele ederken, ona muhalif siyasi partilerde de eğitim emekçisine karşı bu tarzda bir üstten bakışı görmek, bu konudaki erozyonun ne kadar büyük olduğunu ne yazık ki bir kez daha göstermiştir.

Sendika Yetkilileri Açıklama Yaptı

Sendika yetkilileri, belediye başkanlarının liyakate göre atanarak belirlenmediğini, halkın oylarıyla seçildiğini belirterek, “Belediye başkanları liyakate göre atanarak belirlenmez. Halkın oylarıyla seçilir ve belediye başkanı olmanın herhangi bir okulu yoktur, halkın teveccühü belirleyendir. Tıpkı milletvekilleri gibi.

Mücadele Çağrısı

Sendika, “Bu yüzden isminin önünde hangi partinin, hangi ünvanın olduğu önemli değildir. Başöğretmenin eğitim neferlerini kimsenin değersizleştirmeye hakkı yoktur. Kamuoyu önünde CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’e çağrıda bulunuyoruz, tüm öğretmenlerden özür dilemeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretmen Sendikaları CHP Milletvekiline Tepki Gösterdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir