Öğretmenler Odası Buluşmaları ve Eğitim Gündemi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmenler Odası Buluşmaları

Öğretmenler Odası Buluşmaları

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Öğretmenler Odası Buluşmaları” kapsamında yaptığı açıklamada, müfredat değişikliği konusundaki çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını söyledi. Bakan Tekin, Öğretmenler Odası Buluşmaları programıyla her ayın ilk haftası farklı illerdeki öğretmenlerle bir araya geldiklerini belirtti. Bugüne kadar İstanbul, Ankara, Eskişehir, Konya ve Kastamonu’da gerçekleşen programların 7’ncisini Sivas’ta düzenlediklerini ifade etti.

Öğretmenlik Meslek Kanunu

Bakan Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve öğretmenlik mesleğini taçlandıracak şekilde gerekli hazırlıkların sürdüğünü belirtti. Öğrenci ve öğretmenleri tedirgin edecek bir değişiklik yapmayacaklarını vurgulayan Tekin, müfredat değişikliği konusundaki çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğunu sözlerine ekledi.

Öğretmenlerin Özlük Hakları ve Eğitim

Bakanlık tarafından kurulacak olan Millî Eğitim Akademisi ile öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olunacağını belirten Bakan Tekin, öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi için gerekli adımların atılacağını ifade etti. Toplantılarda öğretmenlerin görüş, öneri ve beklentilerini önemsediklerini dile getiren Tekin, eğitim alanındaki yenilikleri ve gelişmeleri paylaşmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bakan Tekin, öğretmenlerin talep ve beklentilerini yerine getirmeye devam edeceklerini ifade ederken, toplantıya katılan öğretmenler de buluşmaların kendilerine verilen değeri gösterdiğini belirterek devam etmesini arzuladıklarını iletti.

Öğretmenler Odası Buluşması’nın sonunda Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Şehit Muhammed Onur Demir Anadolu Lisesi ile Şehit Ahmet Eyce MTAL’in müzik öğretmenleri mini bir konser verdi. Âşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım” adlı türküsünü seslendiren öğretmenler, katılımcılara keyifli bir an yaşattılar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretmenler Odası Buluşmaları ve Eğitim Gündemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir