1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Okula Dönüş Sürecinde Çocukları Hazırlamanın Önemi

Okula Dönüş Sürecinde Çocukları Hazırlamanın Önemi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tatil Havadan Çıkmak İçin Neler Yapılmalı?

Ebeveynler ve çocuklar için tatil dönemi artık sona erdi ve yeni eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Çocuklarınızı okula dönüş sürecine hazırlamak için neler yapabilirsiniz?

Psikolojik Hazırlık Önemli

Psikolojik Hazırlık Önemli

Çocuklara “okula dönüş” fikrini anlatarak psikolojik olarak hazırlamak önemlidir. Okulda neler yapacaklarını, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle bir araya gelmenin heyecanını vurgulamak çocuğun hazırlık sürecini olumlu yönde etkiler.

Birinci Sınıfa Başlayacak Çocuklar İçin Tavsiyeler

Okula ilk kez başlayacak çocuklar için detaylı bilgi vermek, okulun içini dışını tanıtmak ve çocuğun duygularını anlamak önemlidir. Çocuğunuzun kontrol duygusunu güçlendirecek şekilde destek olun.

Ev Ortamını Düzenlemek

Yaz tatilinde esnek olan günlük rutinlerin okul dönemindeki düzene göre yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Uyku saatleri, yemek düzeni gibi konularda çocuğunuzu tekrar alıştırmak önemlidir.

Teknolojik Alet Kullanımı ve Kuralları

Ailenin tüm bireylerinin teknolojik alet kullanımı konusunda belirlenen kuralları gözden geçirmek ve çocukla beraber bu kurallara uymak, dikkat sorunlarının önüne geçebilir ve akademik başarıyı olumlu etkileyebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Okula Dönüş Sürecinde Çocukları Hazırlamanın Önemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir