1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlkokul 1 ve lise 9. sınıf öğrencileri okullarına kavuştu. Okulların açılmasına günler varken, Uyum Programı kapsamında okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9. sınıf öğrencileri, okullarıyla buluştu. Yeni Eğitim ve Öğretim Dönemi onlar için bir hafta erken başlamış oldu.

3 Aylık Yaz Tatili Sonrası Okullarına Kavuştular

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Uyum programı için okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9. sınıf öğrencileri; okulları, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla diğer kademe öğrencilerinden bir hafta erken buluştu. Öğrenciler, yaklaşık 3 aylık yaz tatili sonrasında okullarına kavuşmanın heyecanını yaşadı. Bakanlık, okul öncesi için aile ve çocuklarla gerçekleştirilecek uyum sürecine destek olmak amacıyla okula uyum rehberi hazırladı. Rehberde, uyum haftasına yönelik uygulama çizelgesi ile 12 etkinlik örneği yer aldı. İlkokul 1. sınıflara yönelik rehberde, uyum haftası uygulama çizelgesi ile 9 etkinlik örneği hazırlandı” denildi.

Uyum Haftası

Uyum Haftası

Uyum haftasında ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9. sınıf öğrencileriyle velileri, eğitim öğretim dönemi başlamadan önce öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirileceği, ayrıca bir haftalık dönemde, öğrencilerin yeni girdikleri okul ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve okula aidiyet duygusunun geliştirilmesi hedeflendiği bildirildi. Liseye başlayan öğrenciler ve velileri için de etkinlikler düzenlenecek.

Ortaokullara Yönelik Rehberlik Uygulamaları 11-15 Eylül’de

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, konu hakkında şu açıklamayı yaptı, “Ortaokul 5. sınıfa başlayacak öğrenciler ve ailelerin katılacağı rehberlik uygulamaları, 11-15 Eylül’de gerçekleştirilecek. Velilere yönelik okula uyum rehberi sunumu 11 Eylül Pazartesi yapılacak, ikinci gün aile ve çocuklara okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak, kalan üç günde ise rehberlik uygulamalarına yönelik çocuklarla etkinlikler yapılacak” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı).

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Okullar Ne Zaman Açılıyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir