Özel Eğitim Kurumlarından Öğrenci, Veli ve Öğretmenler MEB’de
Milli Eğitim Bakanlığı’nda gerçekleşen kabulde, SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, MEV Gökkuşağı Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu ile Halise Arslan Özel Eğitim İlkokulu’ndan gelen öğrenciler, öğretmenler ve veliler bir araya geldi. Toplantı, MEB Başöğretmen Salonu’nda gerçekleşti.
Fırsat Eşitliği Vurgusu
Bakan Yusuf Tekin’in de katıldığı görüşmede özel gereksinimli çocukların karşılaştığı sorunların çözümü için fikir alışverişi yapıldı. Tekin, öğrenci, veli ve okul yöneticilerinin görüş, öneri ve beklentilerini dinledi ve özel gereksinimli çocukların daha nitelikli eğitim almaları için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
Özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin toplumun her alanında var olmalarını ve eşit eğitim fırsatlarından yararlanmalarını sağlamak için çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Tekin, “Bu çocuklarımızın ihtiyaçlarına uygun eğitim almaları, eğitim fırsatlarında eşitlik sağlanması açısından son derece önemlidir” şeklinde konuştu.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)