1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Sahte Üniversiteler ve YÖK Uyarısı

Sahte Üniversiteler ve YÖK Uyarısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükseköğretim Kurulu, yurt dışındaki üniversitelere kayıt yaptırmayı düşünen öğrencilere “sahte üniversite” ve “yanıltıcı reklam” uyarısında bulundu. Öğrencilerin YÖK tarafından tanınan üniversitelerin duyuruları hakkında dikkatli olmaları gerektiği belirtildi. YÖK, bazı aracı kuruluşların yanıltıcı bilgiler verdiğini ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için bu tür içeriklere itibar etmemeleri gerektiğini vurguladı.

Öğrencilere Yapılan Uyarılar ve Öneriler

Öğrencilere Yapılan Uyarılar ve Öneriler

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, özellikle tıp, hukuk, eczacılık, mühendislik gibi bölümlere sınavsız veya uzaktan eğitim yolu ile diploma vaadinin karşılığının olmadığını belirterek öğrencilerin dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca, öğrencilere Türkiye’de kazanabilecekleri ve başarılı olabilecekleri programları değerlendirmeleri önerildi.

Sahte Üniversiteler ve YÖK Uyarısı

  • Öğrencilerin üniversiteleri seçmeden önce YÖK tarafından tanınan üniversiteleri e-devlet üzerinden sorgulamaları önemlidir.
  • Yurt dışında eğitim alacak öğrencilerin eğitim imkanlarının yanı sıra yaşam ve ekonomik koşulları da göz önünde bulundurmaları önerilmektedir.

YÖK, öğrencilerin sahte üniversiteler ve yanıltıcı bilgilere karşı dikkatli olmaları ve mezuniyet sonrası alınan diplomaların denklik sürecine tabi olduğunu bilmeleri gerektiğini belirtti.

Sahte Üniversiteler ve YÖK Uyarısı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sahte Üniversiteler ve YÖK Uyarısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir