1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Şartlı Eğitim Yardımı ve Sosyal Yardımlar

Şartlı Eğitim Yardımı ve Sosyal Yardımlar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şartlı Eğitim Yardımı Nedir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şartlı eğitim yardımı hakkında detaylı bilgiler verdi. Çocukların eğitim hayatları boyunca destek olmayı hedefleyen bu program sayesinde, eğitime erişimi artırmayı ve çocukların donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

Sosyal Yardım ve Sosyal Hizmet Modelleri

Bakan Göktaş, çocuklara yönelik sosyal yardımların aile odaklı bir anlayışla gerçekleştirildiğini vurgulayarak, çocukların eğitim hayatlarına katkıda bulunmayı sürdüreceklerini belirtti. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında çocuklara Sosyal ve Ekonomik Destek, Şartlı Eğitim Yardımı, Eğitim Materyali Yardımı gibi destekler sunulmaktadır.

Çocuk Desteği: Türkiye Aile Destek Programı kapsamında çocuklara yapılan aylık ödemelerle hanelerin çocukları için harcama yükünü azaltmayı hedefliyoruz.

Eğitim Yılı Öncesinde SYDV’lere Kaynak Aktarımı: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na eğitim masraflarının karşılanması amacıyla periyodik pay aktarıyoruz, özellikle ihtiyaç sahibi hanelerdeki çocukların eğitim giderlerine destek olmayı amaçlıyoruz.

Ayrıca, çocuklara taşıma ve yemek yardımı gibi destekler de sağlanmaktadır. Taşımalı eğitim kapsamında öğrencilere öğle yemeği ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması için destek verilmektedir. Bu sayede tüm çocukların eğitime eşit katılımı sağlanmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şartlı Eğitim Yardımı ve Sosyal Yardımlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir