Seniha Mayda Ortaokulu’nun önünde heyecanla sınava giren çocuklarını bekleyen ebeveynler, sınav merkezlerinin uzaklığını eleştirdi. Seferihisar’dan gelen bir aile, 1,5 saatlik yolculuk sonucunda oğullarının midesinin bulandığını belirterek, “İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Seferihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çocuğumuz için neden daha yakın bir okul belirlemedi?” diye sordu. Yağmur Altında Bekleyiş Zorluğu
Yağmur başladığında, heyecanları artan aileler yağmur altında beklemek zorunda kaldı. Dar sokaklar, park edilmiş araçlar ve okulun sokağının araç trafiğine kapalı olmaması nedeniyle veliler, çocuklarını beklerken zor anlar yaşadı. Umarız bu durum çocukların sınav performansını olumsuz etkilemez. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)