1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Türkiye Genelinde Gazze’ye Yönelik Saldırılarda Hayatını Kaybedenler Anıldı

Türkiye Genelinde Gazze’ye Yönelik Saldırılarda Hayatını Kaybedenler Anıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazze’ye Yönelik Saldırılarda Hayatını Kaybedenler Türkiye Genelinde Anıldı

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler, özellikle çocuklar için Türkiye genelindeki okullarda bir dakikalık saygı duruşlarıyla anıldı. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum’da bulunan Türk Telekom Palandöken Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen bayrak törenine katıldı.

Bakan Tekin, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek Filistin’deki kayıplar için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Törenin İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti ve Bakan Tekin, öğrencilerle yakından ilgilendi ve fotoğraf çektirdi. Ayrıca okulu ziyaret ederek sınıfları ve öğretmenler odasını gezdi.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın Önerisi ve Bakan Tekin’in Mesajı

Millî Eğitim Bakanlığı'nın Önerisi ve Bakan Tekin'in Mesajı

  • Millî Eğitim Bakanlığı, İsrail’in Gazze saldırıları sırasında hayatını kaybeden özellikle çocuklar için tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında bayrak törenlerinde 1 dakikalık saygı duruşunun yapılmasını önerdi.
  • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, illere gönderdiği yazıda, “Tüm çocukların ve ailelerinin ırk, din veya siyasi görüşü ne olursa olsun ayrım yapılmadan güvenliklerinin sağlanması, sağlıklarının ve yaşam haklarının korunması, her türlü şiddet, zulüm ve sömürüye karşı tedbir alınması, temel insani sorumluluklarımızdandır.” şeklinde ifadelere yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Genelinde Gazze’ye Yönelik Saldırılarda Hayatını Kaybedenler Anıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir