Türkiye Maarif Vakfı Gürcistan’da Yeni Okul Açılışı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Maarif Vakfı Açılışı Gerçekleştirdi

Türkiye Maarif Vakfı (TMV), Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te faaliyet gösteren Gürcistan Uluslararası Maarif Okulları’nın yeni okul binasının açılışını gerçekleştirdi. Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci’nin katılımıyla gerçekleşen törende, yeni kampüsün anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise binalarının açılışı yapıldı.

Önemli Dostluk ve İlişkiler

Açılış töreninde konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Yelkenci, Türkiye’nin Gürcistan ile tarihî ve akrabalık bağlarına vurgu yaparak, “Gürcistan bizim için çok önemli bir dost ülkedir” dedi. TMV’nin faaliyetlerinin Gürcü-Türk ilişkilerinin güçlenmesine katkı sağladığını belirten Yelkenci, eğitimli bir toplumun dünya için büyük önem taşıdığını ifade etti.

Geleceğe Yatırım: Eğitim

Yelkenci, TMV’nin yarın Marneuli kentinde yeni bir okul açacağını duyurdu ve dünya genelinde TMV okullarının sayısının artması gerektiğine dikkat çekti. Türkiye’nin eğitim alanındaki zengin tecrübesine vurgu yaparak, Gürcü tarafıyla bu tecrübeleri paylaşmaya devam edeceklerini belirtti.

Programa katılanlar: Gürcistan Eğitim ve Bilim Bakan Yardımcısı Nodar Papukaşvili, Türkiye’nin Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, İstanbul Milletvekili Tuğba Işık Ercan, TMV Başkanı Birol Akgün ve Gürcistan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Milletvekili Beka Odişaria da törende yer aldı.

Katılımcılar: Gürcistan’daki Türk kurumların temsilcileri, Türk iş insanları ve diğer davetliler de açılış törenine iştirak etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Maarif Vakfı Gürcistan’da Yeni Okul Açılışı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir