Türkiye’nin En Büyük Lise Kampüsü Esenyurt’ta İnşa Ediliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye’nin en büyük lise kampüsü inşaatını ziyaret ederek detaylı bilgiler paylaştı. Esenyurt Orhangazi Mahallesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla temeli atılan Esenyurt Lise Eğitim Kampüsü inşaatındaki ilerlemeyi yerinde inceledi.

Bakan Tekin’in Açıklamaları

Bakan Yusuf Tekin, kampüsün içerisinde 5 Anadolu lisesi, fen lisesi, mesleki ve teknik Anadolu lisesi, Anadolu imam hatip lisesi, öğrenci yurtları, bilim ve sanat merkezi, planetaryum, konferans salonu, amfi tiyatro, spor salonları, kütüphaneler, ibadethaneler ve atölyeler gibi birçok donanımın olacağını belirtti. Bakan Tekin, “Bu dev kampüs, eğitim ve değerlerle donanacak Esenyurtlu gençlerimize hayırlı olsun. En güzel geleceği birlikte eğitimle inşa edeceğiz” dedi.

Kaba İnşaatın Durumu ve Hedefler

Esenyurt’taki lise kampüsünün tüm bloklarının kaba inşaatı %91 seviyesine gelmiş durumda. Yaz aylarında doğal gaz ve yerleşim öncesi testlerin tamamlanmasının ardından kampüsün 2024-2025 döneminde eğitim öğretime hazır hale getirilmesi planlanıyor. Kampüste 12 bin 648 öğrencinin eğitim görmesi ve 473 öğretmenin görev yapması öngörülüyor. Öğrenci yoğunluğunun azaltılması amacıyla bölgeden kampüse taşınacak liselerin yerine yeni ilkokul ve ortaokulların açılması planlanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye’nin En Büyük Lise Kampüsü Esenyurt’ta İnşa Ediliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir