1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülmira Kuruoğlu Açıklama Yaptı

Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülmira Kuruoğlu Açıklama Yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülmira Kuruoğlu, basında çıkan haberler üzerine yazılı bir açıklama yaparak konuyla ilgili gerçekleri açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Derin Üzüntü ve Doğruların İfadesi

Derin Üzüntü Duymaktayım: Akademik teamüllere, işleyişe ve değerlere bağlı olarak bilimsel faaliyetlerini sürdüren Kuruoğlu, şeffaf, hesap verebilir ve ilkeli bir yönetim anlayışı benimsemektedir. Son günlerde basında yer alan haberler karşısında derin üzüntü duyan Prof. Dr. Gülmira Kuruoğlu, gerçeği yansıtmayan iddiaların kendisini ve üniversitesini haksız yere suçladığını belirtti.

Haberlerin Asılsızlığı ve Gerçekler

Müdür İşten Kovdu: Üniversite bünyesinde bir akademisyenin keyfi olarak işten çıkarılmasının veya istediği gibi personel alımı yapılmasının hukuken mümkün olmadığını vurgulayan Kuruoğlu, basında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Unvanlar ve Yetkilerin Sınırları

Üniversite Maaş Artışı Yapamaz: Yabancı uyruklu öğretim elemanlarının maaşlarının YÖK tarafından belirlendiğini hatırlatan Kuruoğlu, üniversitenin maaşını beğenmeyen bir öğretim elemanına maaş artışı yapma yetkisinin olmadığını açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülmira Kuruoğlu Açıklama Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir