Yükseköğretim Kurulu ve BTK İş Birliği: Yapay Zeka Üniversitelerde!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapay Zeka Üniversitelerde!

Yükseköğretim Kurulu ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu arasında protokol imzalandı. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, BTK Akademi tarafından verilen derslerin üniversite müfredatlarına dâhil edilmesini ve kredilendirilmesini planladıklarını belirtti. Bu iş birliği Türk yükseköğretim tarihinde bir ilk adımı temsil ediyor.

Yapay Zeka Çalışmaları

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, dijital teknolojilere olan ihtiyacın arttığını ve yapay zeka konusundaki çalışmaların önemini vurguladı. Ayrıca, yeni siber güvenlik meslek yüksekokullarının açıldığı bilgisini paylaştı.

Yapay Zekâ Temelli Programların Belirlenmesi Çalışma Grubu

Yapay Zekâ Temelli Programların Belirlenmesi Çalışma Grubu

Özvar, Yükseköğretim Kurulu bünyesinde Yapay Zekâ Temelli Programların Belirlenmesi Çalışma Grubu’nun kurulduğunu ve yapay zeka temelli yeni programların açılmasının kararlaştırıldığını belirtti. Grup, üniversitelere müfredat konusunda destek sağlayacak.

YÖK – BTK İşbirliği

Yükseköğretim Kurulu ile BTK arasındaki iş birliğiyle BTK Akademi derslerinin üniversite ders havuzlarına dahil edilmesi ve kredilendirilmesi planlanıyor. Bu iş birliğinin ülkenin nitelikli insan gücü yetiştirmesine ve üniversite-sektör iş birliğine katkı sağlayacağına inanılıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yükseköğretim Kurulu ve BTK İş Birliği: Yapay Zeka Üniversitelerde!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir