Günde binlerce insanın geçtiği Alsancak’taki İl Sağlık Müdürlüğü Ek Hizmet Binası’nın bahçe duvarı yan yattı. Vatandaşlar, duvarın her an yıkılacağı endişesini taşıdıklarını belirterek, Konak Belediyesi’nin sadece uyarı yazısı yazıp çit çektiğini dile getirdi. Bu durum nedeniyle İzmir İl Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve Konak Belediye Başkanı Sayın Abdülbatur’dan çözüm beklemekteler.
Yamuk Duvar Korkusu Ek Hizmet Binası’nda
T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinikleri Ek Hizmet Binası’nın dış cephe duvarında yaklaşık olarak 30 derecelik bir açıyla yamukluk görülmektedir. Vatandaşlar, duvarın bu durumuna tedirginlikle bakarken, Konak Belediyesi’nin şu ana kadar sadece “Dikkat, yıkılabilir” yazısı ve çitlerle önlem aldığı belirtiliyor. İdari ve Mali İşler Dairesi Müdürü’nün izinde olması nedeniyle bilgi almak için yapılan girişimler sonuçsuz kalmış, vatandaşlar ve muhabirler, durumun çözümü için yetkililerle görüşmeyi beklemekteler.
- Muhabirler: Yunus Kaya, Hasan Hüseyin Keskin