Bir ambulans şoförü, bugün Sağlık Bakanlığı binası önünde dikkat çeken bir eylem gerçekleştirdi. Şoför, oksijen tüplerini açarak ambulansı kilitledi ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmek istediğini belirtti.
Eylem sırasında ambulans şoförü, onkoloji hastasını taşıdığını ve hastayı bırakacak yer bulamadığını ifade ederek, vatandaşlara zarar vermek istemediğini vurguladı. Ancak hastanın durumunu göz önünde bulundurarak acil bir çözüm bulunmasını istedi.
Sağlık Bakanı Koca ise olay yerine gelerek şoförle görüştü ve hastanın en kısa sürede uygun bir hastaneye nakledilmesini sağladı. Eylem sonrasında herhangi bir olumsuz durum yaşanmadan sorunsuz bir şekilde sonlandırıldı.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)