Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Doğruyol’dan Çarpıcı Açıklama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, devlet hastaneleri ve şehir hastaneleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Doğruyol, şehir hastanelerinin devlet tarafından 25 yıllığına kiralanmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Şehir Hastanelerinin Geleceği ve Devlet Hastaneleri

Ahmet Doğruyol, şehir hastanelerinin geleceği konusunda endişelerini dile getirirken, devlet hastanelerinin yenilenmesi ve geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Devletin sırtında kambur olacakları öngörüsünde bulunan Doğruyol, sağlık hizmetlerinin vatandaşa en yakın ve kolay ulaşılabilir şekilde sunulması gerektiğini belirtti.

“Devlet Hastanelerini değil, şehir hastanelerini kapatalım” diyen Doğruyol, şehir hastanelerinin yapısının ve işleyişinin devlet hastanelerinden farklı olduğuna dikkat çekti. Şehir hastanelerinin personel ihtiyacının genellikle devlet hastanelerinden karşılandığını belirten Doğruyol, hastanelerin kapanmamasının ancak statülerinin değişmesiyle mümkün olabileceğini ifade etti.

  • Devlet hastanelerinin yenilenmesi ve geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.
  • Şehir hastanelerinin devletin sırtında kambur olabileceği öngörüldü.
  • Sağlık hizmetlerinin vatandaşa en yakın ve kolay ulaşılabilir şekilde sunulması gerektiği belirtildi.

“Vatandaşlarımızın alacağı en iyi sağlık hizmeti, devasa şehir hastaneleri değil, evlerine yakın ve kolay ulaşılabilir sağlık kuruluşlarından alınan hizmettir”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Doğruyol’dan Çarpıcı Açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir