Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” kapsamında bu yıl 25’incisi gerçekleştirilecek olan Tiyatro Festivali, 1 Haziran Perşembe günü seyircilerle buluşacak. Ege Üniversitesi Sanat Tiyatrosu adıyla 1965 yılında kurulan ve günümüzde Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (EÜTT) olarak faaliyetlerini sürdüren topluluk, festival süresince 5 farklı ilin 10’dan fazla tiyatro ekibini ağırlayacak.
Festivalin açılış oyunu olan “Düdüklüde Kıymalı Bamya” isimli oyun, 1 Haziran saat 20.00’de sahnelenecek. Festival, 11 Haziran tarihine kadar devam edecek ve bu süre zarfında toplamda 20 farklı oyun seyirciyle buluşacak. Tüm oyun gösterimleri ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.
İzmir Haberleri