2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nın rüya takımı belirlendi. Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) YouTube kanalı üzerinden gerçekleştirilen ‘Rüya Takım’ oylamasında Türkiye’nin Avrupa şampiyonu ve dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımı’ndan 5 oyuncu rüya takıma seçildi.
Yapılan oylamalar sonucunda Filenin Sultanları’ndan Melissa Vargas %82 oyla ‘En İyi Pasör Çaprazı’, Ebrar Karakurt %89 oyla ‘En İyi Smaçör’, Zehra Güneş %59 oyla ‘En İyi Orta Oyuncu’, Cansu Özbay %75 oyla ‘En İyi Pasör’ ve Gizem Örge %92 oyla ‘En İyi Libero’ seçildi.
2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası Rüya Takımı:
- Pasör: Cansu Özbay (Türkiye)
- Pasör Çaprazı: Melissa Vargas (Türkiye)
- Smaçörler: Magdalena Stysiak (Polonya), Ebrar Karakurt (Türkiye)
- Orta Oyuncular: Zehra Güneş (Türkiye), Marina Lubian (İtalya)
- Libero: Gizem Örge (Türkiye)
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)