Göz Sağlığı ve Okul Başarısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Hekimlerinden Op. Dr. Lale Geribeyoğlu, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte ebeveynlerin, çocuklarının göz muayenelerini yaptırmalarında fayda olduğunu söyledi. Miyop, astigmat ve hipermetrop gibi hastalıklar nedeniyle oluşan görme kayıplarına bağlı olarak bazı çocuklarda ders başarısının düştüğüne dikkat çeken Geribeyoğlu, bu rahatsızlıkların çocukların ders çalışma motivasyonunu da olumsuz yönde etkilediğini vurguladı.

Göz Hastalıklarının Etkileri

Göz rahatsızlığı yaşayan çocukların, genelde görüntüyü odaklamak için başını yan tutarak veya gözlerini kısarak baktıklarını hatırlatan Geribeyoğlu, bu gibi davranışların yanı sıra; çocukların baş ve göz ağrısı da hissedebileceklerini belirtti. Okul öncesinde 5-6 yaşından erken dönemde, bebek ve çocuklarda taramaların yapılmasının hastalıkların erken tanı ve tedavisi açısından gerekli olduğunu vurguladı.

Düzenli Göz Muayenesinin Önemi

Op. Dr. Lale Geribeyoğlu, ailelerin çocuklarına düzenli göz muayenesi yaptırmalarının önem taşıdığını belirtti. Özellikle bu dönemde göz tembelliği yönünden çocukların mutlaka göz muayenesinden geçirilmesi gerektiğini belirten Geribeyoğlu, her sağlıklı çocuğun her yıl düzenli olarak göz muayenesi olması gerektiğini hatırlattı. Göz sağlığı, okuldaki başarıyı doğrudan etkilediğine dikkat çeken Geribeyoğlu, ailelerin ve öğretmenlerin bu konuda bilinçli hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Göz Sağlığı ve Okul Başarısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir