Göz bebeğinin aşağı doğru bakması nedeniyle yaşamı boyunca başını aşağıya doğru eğerek görebilen Almanya’da yaşayan Sinan Arslan, İzmir’de şifa buldu. Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Safiye Yılmaz tarafından gerçekleştirilen iki ameliyatla göz sağlığına kavuşan hasta, “Yurt dışındaki doktorlar dokunmaya korktu. Türk hekimlerine minnettarım” dedi.
Uzmanın Değerlendirmesi
Almanya’da yaşayan Sinan Arslan, ülkesinde gittiği doktor ve kliniklerden çare bulamayınca sağlık arayışını Türkiye’de sürdürmeye karar verdi. Hasta İzmir’deki Özel Ata Sağlık Hastanesinde görevli Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Safiye Yılmaz’a başvurdu. Yapılan tetkiklerde hastanın bir gözündeki görmenin yüzde 30, diğer gözünün ise yüzde 10 gördüğü anlaşıldı.
Tedavi Süreci ve Başarı
Yapılan incelemede hastanın göz bebeğinin tam gelişmediğini belirleyen Dr. Yılmaz, “Kataraktını temizledik, hastaya uygun mercek taktık, iki göz arasında uyumu yakalayarak hastamızın hem uzakta hem yakında iyi görmesini sağladık. Ayrıca hastanın gözbebeklerini ortaya getirerek taktığımız merceklerden maksimum faydayı sağlamasını amaçladık” diye konuştu.
Sağlık Turizminde Türkiye’nin Yeri
Türkiye’nin dünyadaki sağlık turizmindeki payının her yıl giderek arttığını belirten Prof. Dr. Safiye Yılmaz, “Tıp alanında çok iyiyiz. Dünyada yapılan tüm tedavi ve ameliyatlar ülkemizde de yapılıyor. Yabancı hastalar artık bizzat hekimin kendisine geliyor. Hastanemizde obezite, göz, ortopedi, dermatoloji ve saç ekimi alanlarında yabancı hasta kabul ediyoruz” dedi.
Hastanın İyileşme Süreci ve Sonuç
Prof. Dr. Yılmaz’a minnettar olduğunu belirten Sinan Arslan, “Daha önce göz bebeklerim aşağıya doğru baktığı için insanların gözlerinin içine bakamıyordum. İnsanlar bana baktığında göz bebeklerim aşağıya doğru baktığı için, karşımdakiler nereye baktığımı anlamıyorlardı. Safiye hocam beni iyileştirdi. Şimdi çok iyi görüyorum” dedi.