İşyeri Hekimliği ve Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB)
İstanbul Tabip Odası (İTO) İşçi Sağlığı İşyeri Hekimliği Komisyonu, yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) konusu detaylı bir şekilde ele alındı. Komisyonumuzu temsilen Dr. Celal Mestçioğlu’nun OSGB konusunda görevine devam etmesi kararı alındı. Ayrıca, diğer emek meslek örgütleriyle yapılacak sempozyum hazırlıkları ve katkıları hakkında görüşmeler yapıldı.
Pandemi ve İşçi Sağlığı
Geçmiş yıllarda düzenlenen aylık eğitim seminerleri, pandemi nedeniyle son iki yıldır zoom üzerinden gerçekleştirildi. Toplantıda, pandemi sürecinde işçi sağlığı, işyerlerindeki sorunlar ve alınması gereken önlemler üzerine detaylı bir tartışma yapıldı. Yüz yüze eğitimlere Ekim ayından itibaren başlanması ve konulara göre hem online hem de yüz yüze eğitimlerin devam etmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, yeni dönemde belirlenen komisyon yürütme ekibi ve toplantı düzeni hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.
Komisyon Yürütme Ekibi: Dr. Nazmi Algan, Dr. Levent Uygur, Dr. Mustafa Tamyürek, Dr. Celal Mestçioğlu
Toplantı Düzeni: Her ayın ikinci Salı günü yüz yüze toplanılacak ve her ayın dördüncü Perşembe günü eğitim günü olarak belirlendi.
İstanbul Tabip Odası İşçi Sağlığı İşyeri Hekimliği Komisyonu olarak, gelecek toplantılarda daha fazla meslektaşlarımızı aramızda görmek ve işbirliği yapmak istiyoruz. Tüm üyelerimizin katılımıyla daha verimli bir dönem geçireceğimize inanıyoruz.