İzmir Dişhekimleri Odası (İZDO), Bilimsel Türk Diş Hekimleri Günü kapsamında Tepekule Kongre, Sergi ve İş Merkezi’nde ödül töreni ve kokteyl düzenledi. Programa, odaya bağlı birçok diş hekimi katıldı. Gecenin açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile yapıldı.
İZDO Yönetim Kurulu Üyesi ve Oda Saymanı Melis Daraoğlu Gürel ile Yönetim Kurulu Üyesi Gizem Bayraktaroğlu’nun sunumuyla gerçekleşen gecede, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Serdar Devrim Erkmen ile Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Çağında, günün önemine dair konuşmalar yaptılar.
İZDO Başkanı Deniz Çağında, 114. yılını kutladığımız Bilimsel Türk Diş Hekimliği Günü’nün anlamını vurgulayarak, “Bu özel günde bir araya gelmek büyük mutluluk. Mesleğimizi sevgi ve özveriyle icra ediyoruz. Daha iyi bir diş hekimliği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Atatürk’e minnettarız, ondan aldığımız güçle yolumuza devam edeceğiz.” dedi.
- Meslekte 25, 40 ve 60 yılını tamamlayan 150 diş hekimine plaket sunuldu.
- Ödül töreninin ardından dişhekimleri Enjoy Orkestrası’nın şarkılarıyla eğlenceli bir kokteylde buluştular.
(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)