Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Artışı: Sendika Raporu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sendika Raporuna Göre Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Artıyor

Sağlık-Sen tarafından açıklanan Temmuz ayı sağlıkta şiddet raporuna göre, 115 saldırganın neden olduğu 30 şiddet vakasında 60 sağlık çalışanının mağdur olduğu belirtildi. Rapor, maalesef 1 doktorun hayatını kaybettiğini de ortaya koydu.

Şiddet Vakaları ve Toplumsal Duyarlılık

Şiddet Vakaları ve Toplumsal Duyarlılık

Sendikanın raporunda ifade edildiğine göre, sağlıkta şiddetin her geçen gün arttığı vurgulanmıştır. Son dönemde art arda gelen şiddet olayları, sağlık çalışanlarını korku ve endişe içinde bırakmaktadır. Toplumsal duyarlılığın oluşturulması ve güvenlik tedbirlerinin artırılması önem arz etmektedir.

Mağduriyet ve İşlem Yapılmayan Saldırganlar

Mağduriyet ve İşlem Yapılmayan Saldırganlar

Rapora göre Temmuz ayında yaşanan 30 şiddet olayında, 20 doktor, 14 güvenlik görevlisi, 10 hemşire, 7 acil tıp teknisyeni, 1 ebe ve 8 diğer sağlık çalışanı mağdur olmuştur. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, 115 saldırganın sadece 34’ü hakkında herhangi bir işlem yapılmamıştır.

Adaletin Sağlanması ve Toplumsal Destek

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, raporu değerlendirirken adaletin sağlanması ve toplumsal destek konusuna vurgu yapmıştır. Adalet sisteminin şiddetle mücadelede etkin bir şekilde işlemesi ve toplumun sağlık çalışanlarına destek olması gerekmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Artışı: Sendika Raporu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir