TTB 72. Kongresi Başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) “Emek Bizim Söz Bizim, Sağlıklı Bir Gelecek Ellerimizde” sloganıyla düzenlediği 74. Seçimli Büyük Kongresi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda başladı. Kongreye, Türkiye’nin dört bir yanından tabip odaları delegeleri katılım sağladı.

Kongre divan heyetinin seçimiyle başladı. Divana Dr. Ayşegül Ateş Tarla, Dr. Ayşe Jini Güneş Birlik, Dr. Mürşit Enis Akyüz ve Dr. Selçuk Çelik seçildi. COVID-19 ile mücadelede ve sağlıkta şiddet sonucu yaşamını yitiren hekimler ve sağlık çalışanları için saygı duruşunda bulunulmasının ardından kongre gündemi oylanıp kabul edildi.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, kongrenin açış konuşmasını yaptı. TTB 72. Büyük Kongresi’nin ardından kapitalizmin yarattığı eşitsizlikler ve COVID-19 pandemisi ile mücadelenin ön planda olduğunu hatırlatarak söze başladı.

Korur Fincancı, toplumsal sağlık mücadelesini örgütlediklerini belirterek, “Emekten yana güçlerin kapitalizmin yeni koşullarda var etme ve tahkim girişimine karşı bir araya gelerek Sağlıkta Dönüşüm adı verilen yıkıcı politikaları tarihin çöplüğüne atması, sağlığı toplumsallaştıracağımız ve bunun gerçekleşmesi için gerekli demokratik, adaletten, eşitlikten barıştan yana bir ülkeyi var etme mücadelesini güçlendirmesi hepimizin ödevidir” ifadelerini kullandı.

Kongre Katılımcıları

Kongre Katılımcıları

  • Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB)
  • Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)
  • Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)
  • ve daha fazlası.

TTB 74. Büyük Kongresi 25 Haziran 2022 günü çalışma, mali ve denetleme raporlarının görüşülüp ibrası, tahmini bütçe ve karar önerilerinin görüşülüp oylanması, 2022-2024 dönemi Merkez Konseyi, Denetleme Kurulu ve Yüksek Onur Kurulu başvurularının alınmasıyla son buldu.

(Kaynak: TTB)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TTB 72. Kongresi Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir