AHEF ve Meditek Arasındaki Anlaşmazlık

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile Hekimleri Federasyonu (AHEF) ile Meditek firması arasında, Aile Hekimliği Bilgi Sistemleri (AHBS) konusunda anlaşmazlık çıktı. AHEF, “Mevcut aksaklıkları giderme yükümlülüğü de artık firmanın kendisine aittir” açıklaması yaptı.

AHEF Yönetim Kurulu’nun Açıklamaları

Anlaşmazlık hakkında bir açıklama yapan AHEF Yönetim Kurulu, şu bilgileri aktardı: AHEF-Meditek işbirliği, 21 Aralık 2021’de başlamış olup, iki yılı aşkın bir sürede AHEF-AHBS, hem içerik hem de kullanıcı sayısı açısından sürekli ilerleme kaydetmiştir. Bu ilerleme, AHEF aktivistlerinin özverili çabalarıyla ve sahanın desteğiyle gerçekleşmiş olup, AHEF’in menfaatleri ile birlikte aktif kullanıcıların da menfaatleri gözetilmiştir. Göstermiştir ki AHEF-AHBS AHEF’in aktivistlerinin ellerinde bir marka haline gelmiştir.

AHEF Meditek Firması Yetkilileri ile Anlaşmaya Çalıştık…

AHEF Yönetim Kurulu olarak 1 Kasım 2023’ten itibaren Meditek firması yetkilileriyle önümüzdeki yıllar için de anlaşma olanağı aramış, fakat bu konuda açtığımız tüm kapılar firma tarafından kapatılmıştır. 2 yılda yaklaşık 200 olan kullanıcı sayısını 2000’lere getirirken AHEF ve aktivistlerinin emeği göz ardı edilerek AHEF’in bir marka olmadığı söylenmiştir.

  • Firma Anlaşmak Yerine Kullanıcılara SMS Gönderme Yolunu Tercih Etti
  • Hukuki ve Teknik İlişki Fesih Edildi
  • AHEF Tüketici Hukuku Kapsamında Destek Vermeye Hazır

Bu durumlar üzerine AHEF, hukuki süreçleri başlatmış ve aile hekimlerine destek vermeye hazır olduğunu belirtmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AHEF ve Meditek Arasındaki Anlaşmazlık

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir