1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Aile Hekimlerinin Karşılaştığı Kira Artışları Toplantıda Ele Alındı

Aile Hekimlerinin Karşılaştığı Kira Artışları Toplantıda Ele Alındı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fahiş Kira Artışları Toplantıda Ele Alındı

Fahiş Kira Artışları Toplantıda Ele Alındı

Aile Sağlığı Merkezlerinde fahiş kira artışları yaşandı. İstanbul Tabip Odası’nda düzenlenen toplantıda, Aile Hekimleri Kol Başkanı Dr. Emrah Kırımlı ve İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Saffet Ercan, yaşanan ekonomik zorlukları ve yüksek kira zamlarının aile hekimlerini zor durumda bıraktığını dile getirdi. Maaş zamlarının kira artışlarını karşılamadığı vurgulandı.

Aile Hekimlerine Destek Kararı Alındı

Beylikdüzü 14 nolu aile sağlığı merkezinde çalışan aile hekimlerinin mülk sahipleriyle yaşadıkları sorunlar ele alındı. Aile hekimlerine kurumsal destek sağlanması kararlaştırıldı ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşme yapılmasına karar verildi. Aile hekimlerinin kira artışları gibi diğer sorunları da ele alınacak.

Kızamık Aşısı Yapılmamış Çocuklar İçin Anket

Toplantıda ayrıca, İstanbul Tabip Odası tarafından düzenlenecek olan Temsilciler Kurulu Çalıştayı’na aile hekimlerinden katılım sağlanması kararlaştırıldı. Aile Hekimleri Komisyonu’na duyuru yapılacak ve İstanbul Depremine Yönelik Sağlık Hizmetinin Yapılanması Çalışma Grubu’na bir aile hekiminin katılımı sağlanacak. Ayrıca, kızamık aşısı yapılmamış çocukların ve aşı reddeden ailelerin tespiti amacıyla bir anket yapılması planlandı.

  • Haber Kaynağı: BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aile Hekimlerinin Karşılaştığı Kira Artışları Toplantıda Ele Alındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir