Aile Hekimlerinin Sorunları ve Sağlık Sistemi Değerlendirmesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salgın Durumu ve Sağlık Sistemi Yükü

İstanbul Tabip Odası (İTO) Aile Hekimleri Komisyonu toplantısında, salgının geldiği aşama ve sağlık sistemine olan yükü değerlendirildi. Sağlık Bakanlığı’nın sahadaki durumu bütün gerçekliğiyle halkla paylaşması gerektiği vurgulandı. Toplantıda, ASM’lerde yaşanan yoğunluk ve hastalanan sağlık çalışanlarının durumu da ele alındı.

İş Güvenliği ve Maaş Artışı Sorunu

İş Güvenliği ve Maaş Artışı Sorunu

Aile hekimlerinin bekledikleri maaş artışının gerçekleşmemesi ve yaşanan geçim sıkıntısının rahatsızlığa yol açtığı belirtildi. Aile hekimlerinin cari gider ödemelerinin masraflarını karşılayamadığı ve yapılan maaş artışının enflasyon karşısında eriyebileceği konuşuldu. Ayrıca, vergi yüklerinin sağlık çalışanları için adil olmadığı ve bu konuda yapılması planlanan düzenlemeler tartışıldı.

  • Maaş artışı beklentileri karşılanmadı.
  • Aile hekimlerinin cari giderleri karşılanamıyor.
  • Vergi yükleri adil olmayabilir.

ASM Risk Değerlendirme Formu

İstanbul il Sağlık Müdürlüğü tarafından ASM’lere gönderilen “ASM risk değerlendirme formu”nun kimin sorumluluğunda olduğu konusunda tartışmalar yaşandı. Risk değerlendirme formlarının doldurulmasının ciddi bir iş ve sorumluluk gerektirdiği, iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından yapılması gerektiği vurgulandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aile Hekimlerinin Sorunları ve Sağlık Sistemi Değerlendirmesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir