Bakan Göktaş’tan Serebral Palsi Hastalarıyla Buluşma

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul Metin Sabancı Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ni ziyaret ederek serebral palsi hastası gençlerle buluştu. Ziyaret sırasında serebral palsili bireylerin müzik dinletisini izleyen Bakan Göktaş, bakanlığın yaşam kalitesini yükseltme amacını vurgulayarak, engelli bireylerin potansiyellerini gerçekleştirmelerini ve topluma katkı sağlamalarını desteklediklerini belirtti.

Erken Tanının Önemi

Erken Tanının Önemi

Bakan Göktaş, serebral palsi gibi nörogelişimsel bozukluklarda erken teşhisin büyük önem taşıdığını vurgulayarak, erken tanının hastaların daha erken tedavi seçeneklerine erişmelerine ve ailelere rehberlik sağlamalarına yardımcı olduğunu ifade etti. Türkiye’de her yıl 6 binden fazla bebeğe serebral palsi tanısı konulduğunu hatırlattı.

Sosyal Aktiviteler ve Grup Faaliyetleri

Bakan Göktaş, İstanbul Metin Sabancı Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde serebral palsili bireylerin sosyal hayata uyum sağlamalarını desteklemek amacıyla grup faaliyetlerine ve sosyal aktivitelere önem verdiklerini belirtti. Merkezdeki atölyelerin bireylere üretim ve sosyal etkileşim fırsatları sunduğunu açıkladı.

Engelsiz Yaşam Merkezi Ziyareti

Bakan Göktaş, Üsküdar’daki Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek engelli bireylerle buluştu. Ebru atölyesi, filografi atölyesi ve el sanatları atölyesini ziyaret eden Bakan Göktaş, merkezin çalışmaları hakkında doktorlardan bilgi aldı. Ayrıca, kursiyerlerin halk oyunları gösterilerini izledi.

Ziyaretler ve İnsanlarla İletişim

Bakan Göktaş, Tebessüm Kahvesi’nde Down sendromlu gençlerle sohbet etti, doğum günü kutlaması yaptı ve gençlere futbol takımlarının imzalı formalarını hediye etti. Son olarak, İkinci Bahar Emekliler Kahvesi’ni ziyaret eden Bakan Göktaş, emeklilerle bir araya gelerek sohbet etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Göktaş’tan Serebral Palsi Hastalarıyla Buluşma

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir