Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol’dan Açıklama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, memurların ve memur emeklilerinin yakından ilgilendiği toplu sözleşme sürecinin devam ettiği 7. perdede olduklarını belirterek önemli açıklamalarda bulundu.

Toplu Sözleşme Yönetmeliği ve Eleştiriler

Doğruyol, Memur Sen’in 2010 yılındaki referandumda memurlara toplu sözleşme vaadinde bulunmasına rağmen, bugün aynı sendikanın toplu sözleşme kanununu yetersiz bulduğunu vurgulayarak, hakem kurulu yapısındaki hükümet ağırlığını eleştirdi.

Enflasyon ve Taleplerin Karşılanmaması

Enflasyon rakamlarına dikkat çeken Doğruyol, Memur Sen’in 2024 ve 2025 için yaptığı zam talepleri ile hükümetin teklifleri arasındaki uçurumu vurgulayarak, memurların ekonomik zorluklar içinde olduğunu belirtti.

Gerçekçi Zam Talepleri ve Beklentiler

Gerçekçi Zam Talepleri ve Beklentiler

Memur maaşlarının enflasyona göre düzenlenmesi gerektiğini savunan Doğruyol, sendikaların gerçekçi ve çalışanların haklarını koruyan taleplerle masaya oturması gerektiğini ifade etti.

Sendika ve Memur İlişkisi

Sendika ve Memur İlişkisi

Sendikaların çalışanların haklarını korumak adına önemli bir rol üstlendiğini belirten Ahmet Doğruyol, siyasi etkilere kapılmadan, çalışanların hakkını hukukunu savunması gerektiğine vurgu yaparak, memurların sendikalarını daha dikkatli seçmeleri gerektiğini dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol’dan Açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir