Cuma Günü Haftalık Tatil Olsun Tartışması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cuma günü haftalık tatil olmalı mı sorusu Türkiye’de gündemde. Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bir yazı yayınlandı.

İletişim Başkanlığı Doğru Haber Formatını Paylaştı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medyada gündem haline gelen Ali Erbaş’ın açıklamaları üzerine bir açıklama yaptı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Yalova’da bir cuma hutbesinde okul ve iş yerlerinde cuma namazı için ayarlamalar yapılması gerektiğini ifade etmişti.

Erbaş’ın bu açıklaması pazar günü yerine cuma gününün tatil olabileceği iddialarına yol açmıştı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medyada dolaşan “Ali Erbaş, okulların Cuma günü tatil olmasını söylüyor” iddiasının asılsız olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamada, Prof. Dr. Ali Erbaş’ın aslında Cuma namazına gitmek isteyen ancak çalışma saatleri veya ders saatleri nedeniyle gidemeyenler için düzenlemeler yapılmasını istediği vurgulandı.

  • Erbaş, çalışanlar ve öğrencilerin Cuma namazını kılabilmeleri için iş ve ders saatlerinde ayarlamalar yapılmasını talep etti.
  • İşverenlere ve okul idarecilerine seslenen Erbaş, Cuma namazını kılmak isteyenlere destek olunmasını ve imkanlar sağlanmasını istedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cuma Günü Haftalık Tatil Olsun Tartışması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir