Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sonrası Değerlendirmeler ve Talepler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Demokrasi

Anadolu Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Anadolu Sağlık-Sen) Genel Başkanı Necip Taşkın, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından yaptığı değerlendirmede; Cumhurbaşkanlığı seçimine yüksek oranda katılımın sağlanması ve seçimin olgunluk içinde geçerek sonuçlanmasının milletin demokrasi kültürünün bir göstergesi olduğunu belirterek, seçim sonucunun ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Vatandaşların Refahı ve İnsanca Yaşam Koşulları

Seçimlerin ardından vatandaşların insanca yaşayabilecekleri şartların oluşturulması gerektiğine vurgu yapan Taşkın, özellikle dar ve sabit gelirli vatandaşların refah seviyesinin yükseltilerek mutlu ve huzurlu bir yaşam temin edilmesinin önemine dikkat çekti. Milli birlik ve beraberliği sağlayan ortak kültüre karşı aidiyet duygusunun güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Memur ve Memur Emeklileri İçin Düzenlemeler

Necip Taşkın, seçimin ardından memur ve memur emeklilerinin refahını sağlayacak düzenlemelerin yapılması gerektiğine dikkat çekerek, Temmuz ayında yapılacak maaş zammının yoksulluk sınırının üstünde olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, vergi dilimlerinin düzenlenmesi ve adaletli vergi uygulamalarının sağlanması konusunda önemli adımlar atılması gerektiğini ifade etti.

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Talepler

Taşkın, özellikle sağlık teşkilatlarında çalışanların çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini belirtti. Gece nöbetleri ve özel günlerde çalışanlara ek ödemeler yapılmasını, giyim kuşam yardımlarının artırılmasını, ulaşım imkanlarının iyileştirilmesini ve diğer sosyal hakların güçlendirilmesini talep etti.

Önemli Düzenlemeler ve Talepler

Özellikle 3600 ek gösterge düzenlemesinin kapsamının genişletilmesi, büyükşehirlerde çalışan sağlık personeline ek tazminatlar verilmesi, emeklilik maaşlarında düzenlemeler yapılması gerektiğini belirten Taşkın, sağlık çalışanlarının refahı ve motivasyonunun artırılması için yeni düzenlemelerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sonrası Değerlendirmeler ve Talepler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir