1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Demokratik Sağlık-Sen İzmir Şubesi 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı

Demokratik Sağlık-Sen İzmir Şubesi 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokratik Sağlık Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası İzmir Şubesi, 27 Mayıs Cumartesi günü Türk Metal Sendikası Toplantı Salonu’nda 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Genel kurula Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan ve diğer yöneticiler de katılım sağladı.

Yeniden Seçilen İzmir Şube Başkanı Sertan Yeşilyurt

Genel kurulda tüm delegelerin desteğini alarak yeniden İzmir Şube Başkanı seçilen Sertan Yeşilyurt, sendikanın ilerlemesinde emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başladı. Yeşilyurt, sendikanın siyasetten bağımsız ve çalışanların haklarını savunan bir çizgide ilerleyeceğini vurguladı.

Enflasyon ve Sendika Politikaları

Enflasyon ve Sendika Politikaları

Sertan Yeşilyurt, konuşmasında yüksek enflasyonla mücadele ve sendika politikalarına da değindi. Enflasyonun çalışanların ekonomik durumunu olumsuz etkilediğini belirten Yeşilyurt, yetkili sendika olmanın önemine vurgu yaptı. Ayrıca, sarı sendika uyarısında bulunarak çalışanların haklarını korumak için kararlı bir duruş sergileme çağrısında bulundu.

Sendikacılık Anlayışı ve Hedefler

Demokratik Sağlık-Sen’in sendikacılık anlayışına da değinen Yeşilyurt, sendikanın siyaset için değil, sendikacılık için var olduğunu belirtti. Çalışanların ekonomik ve sosyal koşullarını geliştirme hedefiyle hareket ettiklerini vurgulayan Yeşilyurt, üyelerin desteğiyle sendikanın gücünü artırarak hedeflerine ulaşacaklarına inancını dile getirdi.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Demokratik Sağlık-Sen İzmir Şubesi 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir