Denizli Acıpayam Devlet Hastanesi’nde Sağlık Çalışanlarına Yönelik Sorunlar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizli Acıpayam Devlet Hastanesi’nde hemşirelerin, görev tanımları dışında eczaneden ilaç taşıdığını belirten HEP-SEN Denizli İl Temsilcisi Şeref Salman, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, bu konuda yapılan mücadelenin olumlu sonuç verdiğini aktardı. Hastane yönetiminin artık hemşirelerin bu tür görevlerini sonlandırdığını açıklayan Salman, sağlık çalışanlarının karşılaştığı diğer sorunlara da değindi.

İstihdam Eksikliği ve Çalışanların İş Yükü

Salman, sağlık alanında istihdam eksikliğinin büyük bir sorun olduğunu belirterek, yetersiz personel sayısının hem çalışanların iş yükünü artırdığını hem de sağlık hizmetlerinin kalitesini düşürdüğünü ifade etti. Sağlık çalışanlarının aşırı iş yükü altında ezilerek tükenmişlik sendromu yaşadığını ve yıllık izinlerini kullanamadığını vurgulayan Salman, bu durumun halkın sağlığını olumsuz etkilediğini belirtti.

Görev Tanımı Dışı Çalışma ve Adaletsizlik

Görev Tanımı Dışı Çalışma ve Adaletsizlik

Salman, Denizli Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının görev tanımlarına uygun olmayan işleri yapmaya zorlandığını ve bu durumun çalışanların kendi görevlerini yerine getirmelerini engellediğini dile getirdi. Ayrıca, görevlendirme süreçlerinde liyakatin göz ardı edildiğini belirten Salman, adaletsiz bir şekilde bazı çalışanların siyasi veya kişisel ilişkiler nedeniyle görevlendirildiğini aktardı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Denizli Acıpayam Devlet Hastanesi’nde Sağlık Çalışanlarına Yönelik Sorunlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir