Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi: Tarihçe ve Yenileme Sorunu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Tarihçesi

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Tarihçesi

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temeli, kurucusu Dr. Behçet Uz tarafından 23 Nisan 1938’de atılmıştır. Dr. Uz, İzmir Belediye Başkanı olduğu dönemde, maddi zorluklara rağmen Valilik, Belediye ve halktan yardım alarak hastane inşaatına başlamıştır. 1946 yılında Sağlık Bakanlığı’na hibe edilen hastane, 1947 yılında hizmete açılmıştır. Yıllar içinde Kızılay’ın Doğum Pavyonu, İzmir Hastanelerine Yardım Derneği’nin çabalarıyla İntaniye ve Ortopedi Pavyonları eklenmiştir. Sağlık Bakanlığı tarafından kadro genişletilmiş ve hizmetler geliştirilmiştir.

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Yenileme Sorunu

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Yenileme Sorunu

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi, yıllardır sıkışık bir alanda, eski ve bakımsız binalarda hizmet vermektedir. Hastanenin modern tesislere ihtiyacı olduğu açıktır. Hastane personeline ve minik hastalara hizmet veren sağlık çalışanlarına teşekkür edilirken, hastane yönetiminin tesislerin yenilenmesi konusunda yetersiz kaldığı belirtilmektedir.

Behçet Uz Çocuk Hastanesi Eski Başhekimleriyle Anı

Başhekim Vedide Tavlı ile yaşanan bir anıda, hastane içindeki koşulların iyileştirilmesi için yapılan haberlerin önemi vurgulanmıştır. Hastanedeki fiziki şartların sağlık profesyonellerinin motivasyonunu etkilediği ve hastane yönetiminin bu konuda yetersiz kaldığı belirtilmiştir.

  • İzmir’de görev yapmış sağlık yöneticilerinin hastaneyi ziyaret ederek durumu değerlendirmeleri istenmektedir.
  • Hastanenin modern poliklinik binalarına taşınması durumunda ailelerin tercihlerinde değişiklik olabileceği üzerinde durulmaktadır.

Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nin Bayraklı Şehir Hastanesi’ne taşınıp taşınmayacağı konusunda net bir bilgi olmadığı belirtilmektedir. Ayrıca hastanenin fiziki imkanlarının sağlık hizmetlerine olan etkisi üzerinde durulmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi: Tarihçe ve Yenileme Sorunu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir