1. Haberler
  2. Sağlık
  3. DTB Başkanı Dr. Osahon Enabulele Adana ve Hatay’da Hekimler ve Sağlık Emekçileriyle Buluştu

DTB Başkanı Dr. Osahon Enabulele Adana ve Hatay’da Hekimler ve Sağlık Emekçileriyle Buluştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Tabipleri Birliği (DTB) Başkanı Dr. Osahon Enabulele, Türkiye’ye davet edilerek Adana ve Hatay’da gerçekleştirdiği ziyaretlerde hekimler ve sağlık emekçileriyle bir araya geldi. TTB’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Dr. Enabulele, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi’nin görevden alınması talebiyle açılan davayı takip etmek amacıyla bu ziyaretleri gerçekleştirdi.

Adana ve Hatay Ziyaretleri

Adana ve Hatay Ziyaretleri

Adana ziyaretinin ardından Hatay’a geçen DTB Başkanı Dr. Enabulele, Hatay Tabip Odası, TTB ve SES Hatay Deprem Koordinasyon Merkezi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay’daki sağlık kurumlarını ziyaret etti. TTB heyeti ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde hekimlerin ve sağlık emekçilerinin sorunlarını dinledi, görüş ve önerilerini aldı.

Çadırkent Ziyareti ve Değerlendirmeler

Çadırkent Ziyareti ve Değerlendirmeler

DTB Başkanı Dr. Enabulele, Hatay ziyareti sırasında depremzedelerin barındığı çadır kenti de ziyaret ederek gözlemlerde bulundu. Bölgede faaliyet yürüten hekimler ve sağlık emekçileriyle yemekte bir araya gelerek sorunlarına doğrudan tanıklık etti. Ayrıca, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret ederek hastane Başhekimi ile görüşmeler gerçekleştirdi.

DTB Başkanı Dr. Enabulele, Hatay ziyareti sırasında TTB, SES ve Hatay Tabip Odası’ndan oluşan heyetle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Lütfü Savaş’ı da ziyaret ederek deprem sonrası sağlık hizmetlerine dair değerlendirmelerde bulundu. Ziyaretleri sırasında hekimlere ve sağlık emekçilerine scrubs ve küçük hediyeler veren Dr. Enabulele, çalışanların bayramlarını da kutladı.

DTB Başkanı Dr. Osahon Enabulele’nin Ziyaretleri

DTB Başkanı Dr. Osahon Enabulele’nin Adana ve Hatay ziyaretleri, Türkiye’deki hekimler ve sağlık emekçileri ile dayanışma ve bilgi paylaşımını güçlendirdi. Ziyaretlerde dile getirilen sorunlar ve öneriler, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DTB Başkanı Dr. Osahon Enabulele Adana ve Hatay’da Hekimler ve Sağlık Emekçileriyle Buluştu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir