Ege Üniversitesi Onkoloji Hastaları İçin Isınma Sorunları
Ege Üniversitesi Berna Türek Kemoterapi Merkezi’nde tedavi gören hastalar, merkezin ısınma sorunlarına dikkat çekti. Hastalar, tedavi sırasında üşüdüklerini belirterek yetkililerden acil çözüm talep etti.
- Hastaların İsyanı: Merkezdeki ısıtma problemi aylardır devam ediyor. Hastalar, CİMER ve hastane başhekimlik makamlarına durumu bildirmelerine rağmen sorunun çözülmediğini belirtti. Çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladılar.
Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesinde Soğutma Sorunu
İzmir’deki Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde de yaz aylarında soğutma sorunu yaşandığı ortaya çıktı. Sağlık çalışanları ter içinde çalışırken, hastalar ve yakınları da bunaltıcı sıcaklarla mücadele etmek zorunda kaldı.
- Yönetimden Beklenti: Hastane yönetiminin hem kemoterapi merkezindeki ısıtma sorununa hem de hastane içindeki soğutma problemlerine çözüm bulması gerektiği belirtildi. Sağlık emekçileri ve hastalar, daha sağlıklı ve konforlu bir ortam talep ediyor.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)