Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ORPHEUS Etiketi Almaya Hak Kazandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü “ORPHEUS Etiketi” Almaya Hak Kazandı

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, doktora eğitimi kalitesinin Avrupa standartlarında olduğunu belgeleyerek “ORPHEUS Etiketi” almaya hak kazandı. Programlarının yüzde 75’ini akredite eden üniversite, eğitim öğretim ve araştırma geliştirme alanında uluslararası standartları benimsemeye devam ediyor. ORPHEUS organizasyonu etiketi, biyotıp ve sağlık bilimlerinde doktora eğitiminde en iyi uygulamaları geliştirme ve yaygınlaştırma hedeflerine ulaşmayı amaçlıyor.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak: Kalite ve Akreditasyon Önemli

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak: Kalite ve Akreditasyon Önemli

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, akreditasyon ve kalite kavramlarını üniversite ekosistemine kazandırmak için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Sağlık alanındaki akademik birimlerin uluslararası standartlarda olduğunu vurgulayan Budak, Ege Üniversitesi’nin kalite standartlarını uluslararası düzeye taşımak için çaba harcadıklarını ifade etti.

Rektör Budak, “Üniversitemizin markasının en önemli gücünü oluşturan sağlık temalı akademik birimlerimiz, kaliteli eğitimleri ve uluslararası standartlardaki çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün ORPHEUS Etiketi alması bu başarının bir göstergesidir” dedi.

Prof. Dr. Funda Yılmaz Barbet: Uluslararası Kalite Standartları

Prof. Dr. Funda Yılmaz Barbet: Uluslararası Kalite Standartları

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Funda Yılmaz Barbet, doktora programlarının uluslararası standartlarda olduğunu belirterek ORPHEUS Etiketi sürecini anlattı. Enstitünün uluslararası kabul gören kaliteli doktora eğitimi verme hedefine ulaşmak için başlattıkları sürecin başarıyla sonuçlandığını belirtti.

Prof. Dr. Barbet, “ORPHEUS Etiketi alarak uluslararası standartlarda doktora programları sunmamız, akademik hareketliliği artırarak üniversitemizi uluslararası alanda daha görünür kılacak. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ORPHEUS Etiketi Almaya Hak Kazandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir