1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Beyaz Önlük Giydirme Töreni

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Beyaz Önlük Giydirme Töreni

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik geleneksel “Beyaz Önlük Giydirme Töreni” düzenledi. Törene EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlkin Şengün, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Çeber Turfan, bölüm başkanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Beyaz Önlük ve Mesleki Kimlik

Tören sırasında konuşan EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlkin Şengün, beyaz önlüğün meslek kimliğini simgelediğini belirterek, öğrencilere mesleki aidiyetlerini kazanmada önemli bir sembol olduğunu vurguladı. Şengün, öğrencilere başarılı bir eğitim hayatı dileyerek konuşmasını tamamladı.

Beyaz Önlükün Değeri ve Anlamı

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Esin Çeber Turfan ise beyaz önlüğün, sağlık çalışanlarının fedakarlıklarını ve mesleki sorumluluklarını temsil ettiğini ifade etti. Beyaz önlüğün taşıdığı değeri vurgulamak amacıyla bu törenin düzenlendiğini belirten Turfan, öğrencilere mesleklerinin önemini ve beyaz önlüğü onurla taşımanın anlamını hissettirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Beyaz Önlük Tarihsel Süreç ve Sorumluluklar

Beyaz Önlük Tarihsel Süreç ve Sorumluluklar

Tören kapsamında yapılan sunumlar arasında “Akademik Kıyafet ve Beyaz Önlük Giyme Riti” başlıklı bir sunum yer aldı. Ayrıca Uzman Fizyoterapist Nuri Üçler de öğrencilere sağlık çalışanı olarak beyaz önlük giymenin sorumluluklarına ve taşıdığı değere dikkat çekti. Etkinlik sonunda öğrenciler, fakülte bölüm başkanları eşliğinde beyaz önlüklerini giydiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Beyaz Önlük Giydirme Töreni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir