Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları, hastane içerisinde artan fare popülasyonu nedeniyle sağlık çalışanları ve hastaların büyük sorunlar yaşadığını belirtiyor. Farelerin doktor, hemşire ve hasta odalarından çıkması endişe verici bir durum oluşturuyor.
Farelerin Yakalanması ve Sonuçları
Hastane yönetimi fareleri yakalamak için “Fare yapışkanı” yöntemini kullanıyor. Ancak farelerin bu yapışkana yapışarak can verdiklerini gören sağlık çalışanları, bu durumun moral ve motivasyonlarını olumsuz etkilediğini ifade ediyor. Farelerin can çekişerek ölmesi de hastane personeli arasında üzüntü yaratıyor.
Fare Tuzağı Nasıl Çalışıyor?
- Fare Tuzağı Yapışkanı, sert bir karton üzerine sürülüyor.
- Farelerin geçebileceği yerlere bu yapışkan bırakılıyor ve bazen üzerine peynir konulabiliyor.
- Fareler yapışkan tuzağa bastıklarında kurtulamıyor ve can veriyorlar.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları, fare sorununa acil bir çözüm bulunmasını ve farelerin hastane içerisinde dolaşmasının engellenmesini talep ediyor. Farelerin sağlık çalışanlarının ve hastaların sağlığı üzerinde oluşturduğu risklerin ortadan kaldırılması için gerekli tedbirlerin alınmasının önemli olduğunu vurguluyorlar.
Yasal Uyarı: BSHA Özel Haberi sadece aboneler tarafından kullanılabilir. BSHA abonesi olmayan yayıncılar, haber siteleri haberin tümünü veya bir kısmını alarak yayınlayamaz. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)