Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Fare Sorunu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları, hastane içerisinde artan fare popülasyonu nedeniyle sağlık çalışanları ve hastaların büyük sorunlar yaşadığını belirtiyor. Farelerin doktor, hemşire ve hasta odalarından çıkması endişe verici bir durum oluşturuyor.

Farelerin Yakalanması ve Sonuçları

Hastane yönetimi fareleri yakalamak için “Fare yapışkanı” yöntemini kullanıyor. Ancak farelerin bu yapışkana yapışarak can verdiklerini gören sağlık çalışanları, bu durumun moral ve motivasyonlarını olumsuz etkilediğini ifade ediyor. Farelerin can çekişerek ölmesi de hastane personeli arasında üzüntü yaratıyor.

Fare Tuzağı Nasıl Çalışıyor?

Fare Tuzağı Nasıl Çalışıyor?

  • Fare Tuzağı Yapışkanı, sert bir karton üzerine sürülüyor.
  • Farelerin geçebileceği yerlere bu yapışkan bırakılıyor ve bazen üzerine peynir konulabiliyor.
  • Fareler yapışkan tuzağa bastıklarında kurtulamıyor ve can veriyorlar.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları, fare sorununa acil bir çözüm bulunmasını ve farelerin hastane içerisinde dolaşmasının engellenmesini talep ediyor. Farelerin sağlık çalışanlarının ve hastaların sağlığı üzerinde oluşturduğu risklerin ortadan kaldırılması için gerekli tedbirlerin alınmasının önemli olduğunu vurguluyorlar.

Yasal Uyarı: BSHA Özel Haberi sadece aboneler tarafından kullanılabilir. BSHA abonesi olmayan yayıncılar, haber siteleri haberin tümünü veya bir kısmını alarak yayınlayamaz. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Fare Sorunu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir