Eris Varyantına Karşı Alınacak Ek Tedbirler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eris Varyantı hakkında yapılan spekülasyonlara açıklık getirdi. Koca, Eris Varyantı için ek tedbir alınmasına gerek olmadığını belirtti. Bilim insanları tarafından sürekli olarak izlenen ve değerlendirilen Eris Varyantının, Omicron’dan daha az etkili olduğu vurgulandı. Bu nedenle kısıtlama ve kapanma gibi önlemlerin gündemde olmadığı aktarıldı.

Eris Varyantı ve Grip Vakaları İlişkisi

Bakan Koca, Eris Varyantı için alınacak önlemler bağlamında grip vakalarının da göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti. Grip vakalarına karşı alınan önlemlerin, Eris Varyantı için de geçerli olabileceğini ifade etti. Özellikle risk grubundaki bireylerin dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Aşı Programı ve Değerlendirme

Sağlık Bakanı, mevcut durumda yeni bir aşı programına gerek olmadığını dile getirdi. Toplu aşılama programlarına ihtiyaç olmadığını belirten Koca, grip aşısının önemine vurgu yaptı. Grip aşısının, Eris Varyantı ile mücadelede etkili olabileceğini ifade etti.

Yerli Aşı Üretimi ve Hedefler

Yerli Aşı Üretimi ve Hedefler

Bakan Koca, Türkiye’nin aşı gündemine ilişkin yerli aşı üretimine yönelik hedeflerini paylaştı. Ülke genelinde aşıların yerlileştirilmesi ve teknoloji transferi ile yeni aşıların üretilmesi planlandığını belirtti. Sağlık hizmetlerinden memnuniyetin artırılmasının hedeflendiği vurgulandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eris Varyantına Karşı Alınacak Ek Tedbirler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir