Afyonkarahisar’ın tek eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet veren AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde bir hasta odasında fareler görüldü. Olay sonrasında hastane yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Hastanemizdeki tüm odalarda farelerin görüldüğüne dair bir bildirim aldık. Bu durum üzerine derhal harekete geçtik ve gerekli önlemleri aldık. Hasta ve hasta yakınlarının sağlığı bizim için en önemli önceliktir.”
Mücadele ve Önleme Çalışmaları
Hastane yönetimi, haşere ve kemirgenlerle mücadele konusunda sürekli olarak yetkili firmalarla işbirliği yapmakta ve düzenli aralıklarla önleyici çalışmalar gerçekleştirmektedir. Her yıl tesis içinde ilaçlama ve temizlik çalışmaları titizlikle yürütülmektedir. Farelerin görülmesi durumunda ise hemen ek ilaçlama işlemleri yapılmaktadır.
“Sağlık tesislerinin her zaman hijyenik ve güvenli olması için gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için ön plandadır.”