1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Genetik Testlerin Kanser Tedavisindeki Önemi

Genetik Testlerin Kanser Tedavisindeki Önemi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanser tedavisinde yaşanan heyecan verici gelişmeler sayesinde, genetik testler ile tümörün moleküler profillemesi her hasta için en uygun tedavinin belirlenmesi hedefleniyor. Teknoloji ve genetik ilerledikçe, hastalar da eskiden bir yakınına uygulanan tedavinin, kendisinde farklılaşmış durumda olduğunu fark ediyorlar.

Toplantı: Empowering Precision Oncology Through Genomics In Türkiye

Toplantı: Empowering Precision Oncology Through Genomics In Türkiye

Geçtiğimiz günlerde biyobelirteç araştırma geliştirme ve moleküler tanı konusundaki gelişmeleri paylaşmak üzere Amerikan biyoteknoloji şirketi Illumina’nın katkılarıyla, Nesiller Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen “Empowering Precision Oncology Through Genomics In Türkiye” başlıklı toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda kanser alanında genetik ve biyoteknolojideki gelişmelerle büyük bir devrim yaşandığını kaydederek, onkoloji dünyasının kanserleri artık türlerine göre değil, hastadaki moleküler mekanizmasına göre ele aldığını vurgulayarak önemli bilgiler sunuldu.

Kanser Tedavisinde Genetik Testler ile Yeni Hedefler

Kanser Tedavisinde Genetik Testler ile Yeni Hedefler

Kanser tedavisinde genetik testlerin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Heidelberg Üniversitesi Patoloji Enstitüsünden Dr. Daniel Kazdal ve Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Üyesi, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Medikal Onkoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nil Molinas Mandel, kanser tedavisindeki başarı oranlarında yaşanan artışı vurgulayarak, genetik testlerin kanser tedavisinde ayrılmaz bir parça haline geldiğini belirttiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Genetik Testlerin Kanser Tedavisindeki Önemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir