1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Hatay Antakya Deprem Sonrası İzlenimler

Hatay Antakya Deprem Sonrası İzlenimler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Antakya’da Deprem Sonrası İzlenimler

Hatay Antakya'da Deprem Sonrası İzlenimler

Hatay Antakya’da meydana gelen depremin ardından Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV canlı yayınına katılarak yıkılan özel hastane Akademi Hastanesi önünde, enkaz altında yakınları bulunan vatandaşlarla görüştü.

Deprem sonrası yardım çalışmalarının yetersizliğine dikkat çeken Saymaz, “Yardım çalışmaları gereken şekliyle olmadı. 1-2 gün AFAD buraya gelemedi. Askerler dün akşam üzeri gelebildiler. İş araçları anlamında da yoksunluk vardı. Dün saat 19.00’dan sonra geldiğim Antakya’da insanlar kendi elleriyle enkaz çalışması yapıyorlardı. Akademi Hastanesi önünde çok sayıda vatandaş var. Hatay’da bazı caddeler var ki her yer yıkılmış. İki üç katlı binalar, bir katlı itfaiye binası bile yıkılmış durumda. İnsanlar bir balyoz bile bulmakta sorun yaşıyorlar. Yakınlarını kurtaramıyorlar. 40 saattir bina içinde olan insanlardan sesler geliyor. Çıkarılan cesetlerin bir kısmı yollarda kaldırımların üzerinde duruyor,” şeklinde konuştu.

“AFAD Geliyor, Bir Şey Yapamayız Deyip Gidiyor!”

Özel hastane enkazı altında yakınları bulunan vatandaşlar, AFAD ekibinin yetersiz müdahalesine isyan ederek, “AFAD ekibi geliyor, bakıyor biz müdahale edemeyiz deyip gidiyorlar. İş makineleri malzeme yok hiçbir şey yapılamıyor,” dedi. Oğlu hastane enkazı altında olan bir baba, sesini duyurmaya çalışırken, kız kardeşi akademi hastanesi enkazı altında bulunan Hatice adlı vatandaş, “Akademi Hastanesi iki binadan oluşuyor. İş makineleri yok,” şeklinde ifade etti.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hatay Antakya Deprem Sonrası İzlenimler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir