1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Hemşireler Günü Mesajında Hemşirelerin Durumu ve Önemi

Hemşireler Günü Mesajında Hemşirelerin Durumu ve Önemi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12 Mayıs Hemşireler Günü kapsamında Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, hemşirelerin hak ettikleri değeri görememesi ve ekonomik olarak zor durumda olmaları konusunda endişelerini dile getirdi. Doğruyol, sağlık sektöründe yaşanan sorunların çözümü noktasında yetersizlikler olduğunu belirtti ve hemşirelerin itibarsızlaştırıldığını vurguladı.

Hemşirelik Mesleğinin Önemi

Ahmet Doğruyol, hemşirelik mesleğinin toplum sağlığı açısından kritik bir rol oynadığını ve hemşirelerin sabırla, şefkatle bu kutsal mesleği icra ettiklerini vurguladı. Hemşirelik, hastaların tedavisinden tutun da sağlıklı bireylerin korunmasına kadar geniş bir yelpazede hizmet veren saygın bir meslek olarak nitelendirildi.

Covid-19 Sürecinde Hemşirelerin Önemi

Covid-19 Sürecinde Hemşirelerin Önemi

Doğruyol, Covid-19 pandemisi sürecinde hemşirelerin gösterdikleri fedakarlık ve özverili çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade etti. Salgın sürecinde hemşirelerin özverili çalışmalarıyla ne kadar önemli olduklarının bir kez daha kanıtlandığını belirtti. Ancak, Türkiye’de hemşirelerin ekonomik olarak yeterince değer görmediklerini ve sayılarının yetersiz olduğunu dile getirdi.

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol’un Hemşireler Günü mesajı şu şekilde:

“Birlik Sağlık Sen olarak her fırsatta dile getirdiğimiz sıkıntıların farkında olduğumuzu, çözülmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi ifade ederek, baş tacımız olan tüm hemşirelerimizin Hemşireler Günü’nü kutlarız.”

  • Hemşirelik mesleğinin toplumdaki önemi
  • Covid-19 sürecinde hemşirelerin fedakarlıkları
  • Hemşirelerin ekonomik zorlukları ve itibarsızlaştırılması
  • Hemşirelik mesleğinde nitelik kaybı yaşanması

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hemşireler Günü Mesajında Hemşirelerin Durumu ve Önemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir