HEP-SEN, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi önünde düzenlediği basın açıklamasında, “Yeterli İstihdamın Sağlanmadığı Bayraklı Şehir Hastanesi’nde Tükenmeye Devam Ediyoruz” ifadesiyle dikkat çekti. Genel Başkan Yunus Şimşek, sorunların çözümü için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı İzmir’e davet etti.
İzmir Şube Başkanı Kemal Yılmaz’ın Değerlendirmesi
HEP-SEN İzmir Şube Başkanı Kemal Yılmaz, devasa İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde yeterli sağlık personelinin bulunmadığını vurgulayarak, “Sağlık hizmeti sunanların umursanmadığı, sağlık çalışanlarının tükenmekte olduğu bir dönemdeyiz” dedi. Yılmaz, hastanenin hizmet verme kapasitesinin yetersizliğine dikkat çekti.
Sağlık Çalışanlarının Durumu
Bayraklı Şehir Hastanesi, ekim ayında açıldı ancak 2060 yatak kapasitesine sahip olmasına rağmen yeterli sağlık personeline sahip değil. Sağlık çalışanları, merkez ve ilçelerdeki hastanelerden zorunlu olarak geçici görevlendirme ile burada çalıştırılıyor. Bu durum sağlık çalışanlarının düzenini bozuyor ve sağlık hizmetinin aksamaması için çaba harcıyorlar.
Bakan Koca’nın Daveti
HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı gündeme getirdikleri sorunların çözümü için İzmir’e davet etti. Şimşek, hastanedeki plansızlıkların ve istihdam sorunlarının çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, Sağlık Bakanı’nın İzmir’e gelerek sorunları yerinde görmesinin önemine dikkat çekti.
İzmir Halkının Beklentileri
İzmir halkı ve sağlık çalışanları, Bayraklı Şehir Hastanesi’ndeki sorunların çözülmesi ve yeterli istihdamın sağlanması konusunda hassasiyet gösteriyor. Sağlık hizmetinin kesintisiz ve kaliteli bir şekilde sunulabilmesi için gerekli adımların atılmasını talep ediyorlar.