1. Haberler
  2. Sağlık
  3. HEP-SEN Başkanı Yunus Şimşek: Memurları Yoksulluğa Sürükleyen Koşullar İyileştirilmeli

HEP-SEN Başkanı Yunus Şimşek: Memurları Yoksulluğa Sürükleyen Koşullar İyileştirilmeli

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HEP-SEN Başkanı Yunus Şimşek, SABİM platformunda yaptığı açıklamada, 7. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin memurları hayal kırıklığına uğrattığını belirtti. Şimşek, sözleşmenin Merkez Bankası’nın 2 yıllık tahmini enflasyon oranı olan yüzde 48’in altında kaldığını ifade ederek, bu durumun memurların mali durumunu olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Devlet memurunun yoksul olamayacağını vurgulayan Şimşek, ülkedeki yoksulluk sınırının 39 bin TL’yi aştığını belirtti.

Memurların mali haklarının yanı sıra özlük hakları açısından da güvencesiz istihdam modeli ile karşı karşıya kaldığını dile getiren Şimşek, sağlık sektöründe şiddet vakalarının artmasıyla ilgili olarak İstanbul ve Gaziantep’te yaşanan vahim olaylara da dikkat çekti. Sağlıkta yaşanan şiddetin, kaliteli sağlık hizmeti sunmanın önünde büyük bir engel olduğunu belirten Şimşek, devlet memurlarını yoksulluğa sürükleyen koşulların bir an önce iyileştirilmesi gerektiğini vurguladı.

HEP-SEN Başkanı Şimşek, sağlık çalışanlarının daha iyi bir çalışma ortamına sahip olmalarını ve topluma daha kaliteli ve güvenli sağlık hizmeti sunabilmelerini sağlayacak şartların oluşturulmasını talep etti.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HEP-SEN Başkanı Yunus Şimşek: Memurları Yoksulluğa Sürükleyen Koşullar İyileştirilmeli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir